Bun VeniT Pe FoRum Cs.Oarda.Ro!!!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum se face un demo !

In jos

Cum se face un demo ! Empty Cum se face un demo !

Mesaj  baby Vin Apr 16, 2010 10:14 pm

Demourile sunt un tip de fisiere .dem.Aceste fisiere sunt rezultatul unor inregistrari live a jocului.
Cum inregistram un demo !?

- pentru a creea un demo este foarte simplu,la fel si ca vizualizarea lor,insa eu am sa va prezint un alt mod in care putem vizualiza un demo.
pentru inceput intram in jocul nostru,adica counter-strike,si intram pe un server oarecare,sau chiar pe serverul propriu.

- dupa ce am intrat pe server,deschideti consola (~) ,iar in consola scriem "record "numele jucatorului" "demo" (scriem fara ghilimele) si dam "Enter".

- din acest moment jocul inregistreaza demo-ul.Tot ce faci,ce vorbesti v-a fi inregistrat pe "primul_meu_demo.dem".

- dupa ce ati hotarat ca e deajunsa inregistrarea,intrati iar in consola (~) si scrieti "stop" dupa care dati "Enter".

- o alta modalitate de a inregistra un demo este cu ajutorul lui "hltv" care il gasiti in counter-strike.

- deschideti "hltv" unde aici scrieti:<BR hasbox="2">connect "ip" (aici scrieti serverul unde vreti sa inregistrati demo-ul,fara ghilimele),apoi dati "Enter"

- hltv s-a conectat pe server,dupa care scrieti:
record "primul_meu_demo" (nume demo,fara ghilimele),apoi dati "Enter"

- la fel ca in prima metoda de inregistare a unui demo,inregistrati atata timp cat doriti voi,dupa care scriem "STOP" si apasam "Enter" pentru a opri inregistrarea demo-ului.

- demo-ul este salvat si pregatit pentru a putea fi vizualizat.Acest demo il puteti gasi in folderul jocului in "Counter-Strike/cstrike/primul_meu_demo.dem."


Cum puteti vizualiza un "demo" ?

- intrati iar in joc (counter-strike) deschideti consola (~),fara a intra pe un anumit server,si scrieti "play" "numele jucatorului" ".dem" dupa care dati "Enter" si voila,demo-ul a inceput.

Sper sa va fie de folos acest topic si sa nu mai apara probleme .
baby
baby

Mesaje : 134
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum