Bun VeniT Pe FoRum Cs.Oarda.Ro!!!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Lag sub 20

2 participanți

In jos

Lag sub 20 Empty Lag sub 20

Mesaj  biAnkA;x Mar Apr 13, 2010 12:16 am

Metionez ca acest tutorial trebuie folosit pentru COUNTER STRIKE JOCUL NU PENTRU SERVER!
In primul rand cand vreti sa jucati cs pe un server inchideti Yahoo Messenger/Skype/DC++/Aplicatii deschise aiurea/Inchideti Daemon(exemplu) din bara de start din dreapta dand pe el click dreapta si EXIT , asa puteti folosi si la celelalte ca sa aveti cat mai putine iconite in dreapta pe bara/Sa nu aveti foldere aiurea pe desktop/Intrati in cs fara coduri sau cu intentii de FLOOD!!!

Acestea fiind metionate cititi mai jos:
V-am facut un script.cfg
Il downloadati de aici -> http://files.filefront.com/reducereping ... einfo.html
[3] Author (PHOTO): https://i231.photobucket.com/albums/ee11 ... BYGAME.jpg
Acesta il puneti in jocuri/counterstrike/cstrike .


Code:
alias "dslow" "rate 2500;cl_updaterate 10;cl_cmdrate 10;ex_interp 0.100; echo d slow speed"
alias "vslow" "rate 3500;cl_updaterate 13;cl_cmdrate 13;ex_interp 0.077; echo very slow speed"
alias "slow" "rate 5000;cl_updaterate 15;cl_cmdrate 15;ex_interp 0.068; echo slow speed"
alias "norm" "rate 7500;cl_updaterate 20;cl_cmdrate 30;ex_interp 0.050; echo normal speed"
alias "fast" "rate 9999;cl_updaterate 30;cl_cmdrate 40;ex_interp 0.034; echo fast speed"
alias "vfast" "rate 20000;cl_updaterate 60;cl_cmdrate 60;ex_interp 0.017; echo very fast speed"
alias "lfast" "rate 20000;cl_updaterate 100;cl_cmdrate 100;ex_interp 0.010; echo LAN speed"

alias "rates" "rate;cl_updaterate;cl_cmdrate;ex_interp"


dslow,vslow, slow , norm , fast , vfast , lfast sunt niste comenzi , scripturi care trebuie activate
Ce inseamna toate acestea?

Code:
dslow - Aceasta trebuie sa o activati daca aveti ping pe server mai mare de 500ms
vslow - Aceasta trebuie sa o activati daca aveti ping pe server mai mare de 400ms
slow - Aceasta trebuie sa o activati daca aveti ping pe server mai mare de 300ms
norm - Aceasta trebuie sa o activati daca aveti ping pe server intre 150ms - 300ms
fast - Aceasta trebuie sa o activati daca aveti ping pe server intre 100ms - 200ms
vfast - Aceasta trebuie sa o activati daca aveti ping pe server intre 50ms - 100ms
lvast - Aceasta trebuie sa o activati daca aveti impresia ca aveti ping pe un server pe LAN


Cum le activam?
Intrati in Counter strike si scrieti in consola urmatoarea comanda:
exec reducereping.cfg
Dupaia aplicati comenzile de mai sus , in functie de cum va variaza pingul

*Acest tutorial merge 100%
*Nu zic ca va scade pingul sa-l aveti de 10ms dar se va observa o oarecare schimbare
*Mi s-a mai intamplat si PING inseamna LAG

Astept pareri sau mai rau, probleme!
biAnkA;x
biAnkA;x

Mesaje : 68
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 30

Sus In jos

Lag sub 20 Empty Re: Lag sub 20

Mesaj  baby Mar Apr 13, 2010 1:22 am

nu merge lam incercat dar mno Very Happy este destul de bunicel mie mi-a scazut lagul de la 50-28 dar e bine ms
baby
baby

Mesaje : 134
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum